Bałtyk i jego atrakcje

Rewal jest przepiękną nadmorską miejscowością, którą co roku odwiedza wielu turystów. To tam udaje się liczne koloni i zorganizowanych wycieczek. Jest to raj dla dzieci i wszystkich amatorów morza. Każdy dobrze bawi się w tym nadmorskim kurorcie. W każdym sezonie jednak Rewal jest piękny. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać go podczas sezonu letniego, czy poza nim.

Plaża

Każdy jednak musi się liczyć z licznymi turystami w sezonie letnim, którzy odwiedzają tą miejscowość. Po sezonie jest ich znacznie mniej, a pokoje Rewal są tańsze. Korzystając z promocji można spędzić niesamowite chwil w tym niezwykłym kurorcie. Noclegi Rewal po sezonie są bardzo tanie i często w cenach promocyjnych. Można je do woli wybierać. W sezonie pokoje w Rewalu są praktycznie niemożliwe do zdobycia, gdyż ludzie zajmują je dużo wcześniej. Miejscowość ta jest centrum kulturowym, rekreacyjnym i rozrywkowym całej gminy, a ponadto jest jej stolicą. W ten sposób to tam przebywa największa ilość ludzi, chociaż nie jest ich wielu. Turyści stanowią latem przeważającą większość. Rewal zamienia się wtedy ze spokojnej wioski w tętniący życiem kurort wypoczynkowy.

Miejscowość ta ma wielowiekową tradycję. Już od drugiej połowy piętnastego wieku zaczęli się tam osadzać ludzie którzy przez długi czas czerpali swoje zyski z rybactwa. Z czasem Rewal zaczął przekształcać się w ośrodek wypoczynkowy. Dzięki swojemu niezwykłemu mikroklimatowi szybko znaleźli się chętni, którzy wybierali się na wczasy w to miejsce. Piękne klifowe wybrzeże jest niezwykłym urozmaiceniem krajobrazu. Jest ono bardzo oryginalne i niespotykane na naszym wybrzeżu. Również rewalska plaża jest wyjątkowa, nie dość ze jest ona szeroka, to do tego piaszczysta. Można nią spacerować do woli oraz pływać w czystej wodzie Bałtyku. W okolicach Rewala jest ona ciepła i przejrzysta, a pogoda zazwyczaj dopisuje, co sprawia że wypoczynek jest zawsze udany. W miejscowości tej wybudowany został przepiękny kościółek w kształcie łódki z niezwykłym ołtarzem. Jest to budowla chrześcijańska, gdzie odbywają się zawsze nabożeństwa w których można uczestniczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *